18 czerwca w Brukseli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu European Union Sustainable Energy Award 2019.
W finałowej dwunastce znalazły się "Lekcje ciepła", realizowane przez dostawców ciepła systemowego.
To jedyna polska inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju energii, która kiedykolwiek znalazła się w finale tego konkursu.
Nagrody przyznano w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, leaderzy, młodość.
Zwycięzcami tegorocznego konkursu były projekty, inicjowane przez lokalną społeczność i działające na jej rzecz, które poprzez konkretne rozwiązania innowacyjne wpływają na poprawę klimatu oraz wykorzystania energii w mieszkaniach, szkołach i domach.
Jak podsumowała Pirjo Jantunen ambasadorka tegorocznego konkursu, w kategorii "młodość" znalazły się najbardziej ekscytujące i inspirujące inicjatywy z całej Europy, które angażowały młodzież do działań, mogących pomóc w kryzysie klimatycznym na świecie.
Jest to ważny sygnał wskazujący na to, że ciepło systemowe może być skutecznym narzędziem służącym poprawie jakości powietrza i zrównoważonemu wykorzystaniu energii.
Gratulujemy wszystkim dostawcom ciepła systemowego, którzy zrealizowali "Lekcje ciepła" w swoich miastach, gdyż miejsce w finale konkursu jest dużym ukłonem w Państwa kierunku.
Dla zespołu projektowego wyróżnienie jest dużą motywacją do dalszego rozwijania działań edukacyjnych i pożytecznych społecznie.
Zachęcamy do organizowania Lekcji Ciepła w nowym roku szkolnym!
Więcej na temat zwycięzców konkursu przeczytać można na stronie TUTAJ https://www.eusew.eu/2019-awards-winners
W galerii kilka zdjęć https://www.igcp.pl/lekcje-ciepla-wyroznione-przez-komisje-europejska/

Program Ciepła Systemowego dot. lekcji na temat ciepła realizowany również w Policach został nominowany do nagrody w UE. Film promujący kręcony był w Szkole Podstawowej nr3 w Policach podczas lekcji. (do obejrzenia w materiale). Program w Policach realizowany był przy współpracy Urzędu Gminy , Szkół Podstawowych z terenu całej gminy, Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie oraz PEC S. A. Police

Z dumą informujemy, że projekt edukacyjny „Lekcje Ciepła” jest finalistą konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - European Sustainable Energy Week - w kategorii działań skierowanych do dzieci i młodzieży, mających na celu promowanie świadomości ekologicznej. Konkurs rostrzygnięty zostanie w czerwcu 2019. 

Ponieważ jedną z nagród przyznaje także publiczność, zachęcamy do głosowania na stronie: https://eusew.eu/awards-public-vote. Projekt można znaleźć pod nazwą "Lessons of heat". Wygrajmy to! 

Niemniej dumni jesteśmy z faktu, że „Lekcje Ciepła” znalazły się w gronie finalistów konkursu Power of Content Marketing, kategorii Content Marketing - Edukacja. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska od 2008 roku. Jego celem jest upowszechnianie wysokich standardów w tworzeniu polskich projektów content marketingowych poprzez wyróżnienie i promowanie najlepszych z nich. Tutaj rozstrzygnięcia zapadną już pod koniec maja. Prosimy trzymać kciuki!