18 czerwca w Brukseli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu European Union Sustainable Energy Award 2019.
W finałowej dwunastce znalazły się "Lekcje ciepła", realizowane przez dostawców ciepła systemowego.
To jedyna polska inicjatywa na rzecz zrównoważonego rozwoju energii, która kiedykolwiek znalazła się w finale tego konkursu.
Nagrody przyznano w czterech kategoriach: zaangażowanie, innowacje, leaderzy, młodość.
Zwycięzcami tegorocznego konkursu były projekty, inicjowane przez lokalną społeczność i działające na jej rzecz, które poprzez konkretne rozwiązania innowacyjne wpływają na poprawę klimatu oraz wykorzystania energii w mieszkaniach, szkołach i domach.
Jak podsumowała Pirjo Jantunen ambasadorka tegorocznego konkursu, w kategorii "młodość" znalazły się najbardziej ekscytujące i inspirujące inicjatywy z całej Europy, które angażowały młodzież do działań, mogących pomóc w kryzysie klimatycznym na świecie.
Jest to ważny sygnał wskazujący na to, że ciepło systemowe może być skutecznym narzędziem służącym poprawie jakości powietrza i zrównoważonemu wykorzystaniu energii.
Gratulujemy wszystkim dostawcom ciepła systemowego, którzy zrealizowali "Lekcje ciepła" w swoich miastach, gdyż miejsce w finale konkursu jest dużym ukłonem w Państwa kierunku.
Dla zespołu projektowego wyróżnienie jest dużą motywacją do dalszego rozwijania działań edukacyjnych i pożytecznych społecznie.
Zachęcamy do organizowania Lekcji Ciepła w nowym roku szkolnym!
Więcej na temat zwycięzców konkursu przeczytać można na stronie TUTAJ https://www.eusew.eu/2019-awards-winners
W galerii kilka zdjęć https://www.igcp.pl/lekcje-ciepla-wyroznione-przez-komisje-europejska/